Beskrivning
MBK Airborn är en modern och välutrustad elcykel med en genomtänkt design, som säkerställer hög komfort och körglädje. Airborn är utrustad med en centermotor och en intuitiv display, så att du får en fantastisk upplevelse i alla förhållanden. Med Airborn får du en framtidssäker elcykel som är komplett från topp till botten.
Downtube-batteri – finns i 1 storlek:
· 500 WH / 13,9 AH – Räckvidd upp till 130 km. (standard)
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 47cm, 51cm, 55cm |
| Märke | MBK |
Övrigt | |
| Färg | Matt Grå |
| Display | Yamaha LCD Display A |
| Broms, fram | Hydraulisk skivbroms |
| Broms, bak | Hydraulisk skivbroms |
| Däck, fram | Panaracer TourGuard Plus 700x42C |
| Däck, bak | Panaracer TourGuard Plus 700x42C |
| Motor | Yamaha PW-CE 50Nm centermotor |
| Batteri | Yamaha underrörsbatteri 36V/500WH |
Recensioner
MBK
MBK Airborn E Dam 7vxl exkl. batteri
Inte tillgänglig i butik Slut i lager
Tillfälligt slut i lager, vi vet inte när denna vara är i lager igen.
Betala senare med Klarna.
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service