Beskrivning
Med sina praktiska möjligheter och höga komfortnivå är Challenger E gjord för en hektisk vardag. Det extremt moderna förhållningssättet till vad en stadscykel är tydliggörs genom val av komponenter och design. Challenger E är utrustad med ett dolt batteri med hög kapacitet och en kraftfull centermotor som säkerställer naturlig framdrivning. Med Challenger E har du allt du behöver för vardagens uppgifter.
Downtube batteri – finns i 1 storlek:
· 500 WH/13,9 AH – Upp till 130 km. (standard)
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 47cm, 51cm, 55cm |
| Märke | Centurion |
Övrigt | |
| Färg | Matt Svart |
| Display | Yamaha LCD Display A |
| Broms, fram | Hydraulisk skivbroms |
| Broms, bak | Fotbroms |
| Däck, fram | Panaracer TourGuard Plus 700x42C |
| Däck, bak | Panaracer TourGuard Plus 700x42C |
| Motor | Yamaha PW-CE 50Nm centermotor |
| Batteri | Yamaha underrörsbatteri 36V/500WH |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Centurion
Centurion Challenger E Dam 7vxl exkl. batteri
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service