Beskrivning
Centurion Invincible E är en högpresterande elcykel med ett brett utbud av funktioner som gör den extra rolig att köra. Viktigast av allt är det kraftfulla elsystemet som med sitt ”automatic support mode” anpassar sig efter vägen, beroende på om du cyklar upp eller ner för en backe eller helt enkelt på en plan väg. Samtidigt är den otroligt underhållsvänlig med sin Gates Carbon Belt Drive, som ersätter den traditionella kedjan.
Downtube batteri – finns i 1 storlek:
· 500 WH/13,9 AH – Upp till 130 km. (standard)
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 47cm, 51cm, 55cm |
| Märke | Centurion |
Övrigt | |
| Färg | Matt Grå |
| Display | Yamaha LCD Display A |
| Broms, fram | Hydraulisk skivbroms |
| Broms, bak | Hydraulisk skivbroms |
| Kedja | Gates CDN-rem 118T |
| Däck, fram | Panaracer GravelKing SK+ 700x43C |
| Däck, bak | Panaracer GravelKing SK+ 700x43C |
| Motor | Yamaha PW-ST 70Nm centermotor |
| Batteri | Yamaha underrörsbatteri 36V/500WH |
Recensioner
Centurion
Centurion Invincible E Dam remdrift exkl. batteri
Inte tillgänglig i butik Slut i lager
Tillfälligt slut i lager, vi vet inte när denna vara är i lager igen.
Betala senare med Klarna.
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service