Beskrivning
Principia Evoke är en adrenalinhöjande och solid mountainbike. Med en Evoke kompromissar du inte med kvaliteten och utrustningen, som är bland de bästa komponenterna i sin klass, levererar allt du behöver för all slags cykling, oavsett om det är singletrack eller på stan.
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 15in, 17in, 19in, 21in |
| Märke | Principia |
Övrigt | |
| Färg | Matt Grön, Matt Mörk Blå, Matt Svart |
| Ram | Principia PC-20 29" MTB |
| Framgaffel | remote lock out, SR Suntour SF14-XCR32-Air |
| Broms, fram | 180 mm. skiva, Tektro HD-M285 hydraulisk skivbroms |
| Broms, bak | 160mm skiva, Tektro HD-M285 hydraulisk skivbroms |
| Bakväxel | Shimano Deore M6000 |
| Däck, fram | 10, Schwalbe Rapid Rob K-Guard 29x2 |
| Däck, bak | 10, Schwalbe Rapid Rob K-Guard 29x2 |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Principia
Principia Evoke A6.9 11vxl
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service