Beskrivning
Principia Evoke C20 är en topptrimmad, racerfärdig cykel byggd på en styv och lätt kolfiberram. Vi testar och utvecklar vårt MTB-program på de smala danska singelbanorna, där exakt styrning och snabb, smidig reaktion avgör allt. Detta ger en extra fördel i mötet med rötter och hinder i skogen.
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 17in, 19in, 21in |
| Märke | Principia |
Övrigt | |
| Färg | Orange, Svart |
| Ram | Principia Evoke Carbon 29" |
| Framgaffel | luft med lockout, Manitou Markhor 100mm boost |
| Broms, fram | 180 mm. skiva, Tektro HD-M275 hydraulisk skivbroms |
| Broms, bak | 160 mm. skiva, Tektro HD-M275 hydraulisk skivbroms |
| Kedja | SRAM CN SX Eagle 120L |
| Bakväxel | SRAM NX Eagle |
| Däck, fram | 40, Schwalbe Nobby Nic 29x2 |
| Däck, bak | 40, Schwalbe Nobby Nic 29x2 |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Principia
Principia Evoke C20 12vxl NX Eagle
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service