Beskrivning
Principia MTB Alu är adrenalinhöjande och solida mountainbikes. Med teknik från toppen av modellsortimentet är MTB Alu gjord för att ge allt i skogen. MTB Alu är redo för allt, oavsett om du är ute efter skoj, träning eller tävling.
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 15in |
| Märke | Principia |
Övrigt | |
| Färg | Metallic Grön |
| Framgaffel | remote lock out, SR Suntour SF14-XCR 32 |
| Broms, fram | 160mm skiva, Tektro HD-M285 hydraulisk skivbroms |
| Broms, bak | 160mm skiva, Tektro HD-M285 hydraulisk skivbroms |
| Bakväxel | Shimano Deore M6000 |
| Däck, fram | 10, Kenda K-1153 29x2 |
| Däck, bak | 10, Kenda K-1153 29x2 |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Principia
Principia Evoke A5.9 10vxl
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service