Beskrivning
Raleigh City Classic är en praktisk och välutrustad shoppingcykel med lågt insteg. Den höga utrustningsnivån gör cykeln perfekt för dig som pendlar och använder cykeln för att utföra dagliga sysslor.
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 48cm, 52cm, 56cm |
| Märke | Raleigh |
| Årsmodell | 2026 |
Mått | |
| Hjulstorlek | 28in (700) |
Övrigt | |
| Färg | Matt Brun, Matt Grön, Matt Svart |
| Material | Aluminium |
| Växlar | 7 inv. Shimano Nexus |
| Antal växlar | 7 |
| Broms, fram | V-broms |
| Broms, bak | Fotbroms |
| Däck | Bike Attitude Fiberbelt 700Cx35 |
| Styrstam | Aluminium silver 25,4x100mm |
| Styre | Aluminium silver 25,4x610mm |
| Handtag | Svart |
| Sadelstolpe | Aluminium silver, 25,4x300mm |
| Pakethållare | AtranVelo Active AVS svart |
| Korg | Medföljer |
| Belysning | Dynamoframlampa och batteribaklampa |
| Lås | Bike Attitude svart |
| Cykelstöd | Aluminium svart |
| Vikt | 16,4 kg |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Raleigh
Raleigh City Classic Dam
Tillgänglighet
Externt lager
Finns i externt lager (Leverans 5-10 dagar)
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service