Beskrivning
Principia MTB Alu är adrenalinhöjande och solida mountainbikes. Med teknik från toppen av modellsortimentet är MTB Alu gjord för att ge allt i skogen. MTB Alu är redo för allt, oavsett om du är ute efter skoj, träning eller tävling.
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 29in |
| Märke | Principia |
Övrigt | |
| Färg | Blå |
| Ram | Principia PC-20 29" MTB |
| Framgaffel | remote lock out, SR Suntour SF14-XCR32-Air |
| Broms, fram | 180 mm. skiva, Tektro HD-M285 hydraulisk skivbroms |
| Broms, bak | 160mm skiva, Tektro HD-M285 hydraulisk skivbroms |
| Bakväxel | Shimano Deore M6000 |
Recensioner
Principia
Principia A6.9 Deore 1x11sp Flatbar Susp. Fork Hydr. Disc
Inte tillgänglig i butik Slut i lager
Tillfälligt slut i lager, vi vet inte när denna vara är i lager igen.
Betala senare med Klarna.
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service