Beskrivning
Nya Octane Cross sätter nya standarder för hur en körupplevelse på en elcykel ska vara. Octane Cross är utrustad med komponenter från översta hyllan, som bl.a. innebär: en kraftfull mittmotor, steglösa växlar och remdrift som ersätter den traditionella kedjan. Octane Cross är en cykel som bara måste upplevas.
Downtube-batteri – finns i 1 storlek:
· 500 WH / 13,9 AH – Räckvidd upp till 130 km. (standard)
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 48cm, 53cm |
| Märke | MBK |
Övrigt | |
| Färg | Matt Blå |
| Display | Yamaha LCD Display A |
| Broms, fram | Hydraulisk skivbroms |
| Broms, bak | Hydraulisk skivbroms |
| Kedja | Gates CDN-rem 118T |
| Däck, fram | 10, 5x2, Panaracer GravelKing SK+ 27 |
| Däck, bak | 10, 5x2, Panaracer GravelKing SK+ 27 |
| Motor | Yamaha PW-ST 70Nm centermotor |
| Batteri | Yamaha underrörsbatteri 36V/500WH |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
MBK
MBK Octane Cross E Unisex exkl. batteri
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service