Nya Spirit träder in i en ny era av elcyklar. Spirit är utrustad med ett toppmodernt elsystem som ger en naturlig och avkopplande cykelupplevelse. Den snygga designen döljer att du cyklar på en elcykel, och detta märks tydligt i den låga vikten.
Spirit är utrustad med ett avtagbart batteri som är vackert integrerat i ramen. Samtidigt är den mycket effektiv och säkerställer en lång räckvidd på upp till 80 km. Den har integrerade lampor och en multifunktionell pakethållare, där antingen en korg, väska eller en barnstol kan monteras.
Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 48 |
| Modell | Winther Spirit Unisex 48cm 7v Shimano Nexus fot matt svart inkl. batt. |
| Årsmodell | 2026 |
Mått | |
| Hjulstorlek | 28in (700) |
Övrigt | |
| Färg | Matt Svart |
| Varumärke | Winther |
| Material | Aluminium |
| Växlar | 7 inv. Shimano Nexus |
| Antal växlar | 7 |
| Broms, fram | Tektro HD-R285 hydraulisk skivbroms, 160 mm. rotor |
| Broms bak | Fotbroms |
| Styrstam | Justerbar styrstam m. SP Connect smartphonehållar-beslag, 31,8x90mm |
| Handtag | Winther brun |
| Sadel | Selle Royal Explora Moderate Wide mörk brun |
| Däck | Bike Attitude Fiberbelt 700x47C |
| Pakethållare | AtranVelo Delta m. AVS+ |
| Korg | Medföljer |
| Skärmar | Aluminium svart |
| Belysning | LED fram- och baklampa |
| Cykelstöd | Aluminium svart |
| Motor | Mivice M060 35Nm framhjulsmotor |
| Batteri | Downtube batteri, 360Wh/10Ah (avtagbart) |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Winther
Elcykel Winther Spirit Unisex 48cm 7v
I lager
Tillgänglighet
Externt lager
Finns i externt lager (Leverans 5-10 dagar)
Antal i lager (online): 1
Butik
Finns i lager i butik (Leverans 2-3 dagar)
Antal i butik: 1
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service