Upptäck världen tillsammans på cykel! Med Amiga cykelstol kan du ta med ditt barn på äventyr från ca 9 månader upp till 22 kg. Sadeln monteras snabbt och enkelt på cykelns pakethållare, så att du är redo att åka på nolltid.
Montering: Pakethållare
Beskrivning
Allmän information
| Min. ålder för cykling | 9 månader |
| Maxvikt barn | 22 kg |
| Max längd barn | |
| Luta | Nei |
| Punkter för selar | 3 |
| L x B x H | Storlek 38 x 80 x 32 cm |
| Nettovikt | 3 kg |
| Pakethållara, bredd | 120 – 175 mm |
| Pakethållara, stångens tjocklek | 10 – 20 mm |
| Pakethållare, godkänd för | 27 kg |
| Pakethållare, stångform | Rund |
| Justerbar rygghöjd | Ja, två positioner |
| Justerbara fotstöd | Ja, med två händer |
Säkerhet
- Justerbar 3-punktssele
- Säkerhetsspänne som samlar selen och förhindrar att den glider av axlarna
- Naturlig suspension för att skydda ryggraden
- Rem att fästa på ramen för extra säkerhet
- Du hör ett ”klick” när fästet är ordentligt låst
- Gröna indikatorer visas när fästena är korrekt monterade
Funktioner
- Fjädring för en bekväm åktur och skydd av ryggraden
- Extra utrymme för hjälmen förhindrar att barnets huvud skjuts framåt
- Justerbara fotstöd
- Avtagbar vaddering
- Låsbart fäste
- Säker och enkel att installera med bara fyra skruvar
- Kan monteras på cyklar med eller utan pakethållare
- Snabbkopplingssystem, tryck på framsidan av fästet och koppla bort sätet
- Lätt att växla mellan cyklar
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Märke | Hamax |
Övrigt | |
| Färg | Black/Grey |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Hamax
Amiga cykelbarnstol för pakethållare
I lager
Tillgänglighet
Externt lager
Finns i externt lager (Leverans 5-10 dagar)
Antal i lager (online): 2
Butik
Finns i lager i butik (Leverans 2-3 dagar)
Antal i butik: 2
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service