Beskrivning
#BPRKDEA2J6
Principia Evoke är en adrenalinhöjande och solid mountainbike. Med teknik från toppen av modellsortimentet är Evoke Alu gjord för att köras i skogen. Evoke är redo för allt, oavsett om du är för skoj, träning eller lopp.
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 20in |
| Märke | Principia |
Övrigt | |
| Modell | Evoke A2.0 MTB Junior 6vxl |
| Färg | Blank Silver, Matt Grön, Matt Ljusblå |
| Framgaffel | SR Suntour SF13-XCT |
| Broms, fram | 160mm skiva, Tektro HD-M285 hydraulisk skivbroms |
| Broms, bak | 160mm skiva, Tektro HD-M285 hydraulisk skivbroms |
| Bakväxel | Shimano Tourney |
| Däck, fram | 20x1, 95 svart |
| Däck, bak | 20x1, 95 svart |
Recensioner
Principia
Principia Evoke A2.0 MTB Junior 6vxl
Inte tillgänglig i butik • I lager online
Betala senare med Klarna.
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service