Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 3XS, 4XS, XXS, XS, S, M, L, XL |
| Märke | Merida |
| Modell | Scultura Endurance 400 |
Övrigt | |
| Färg | Silk Fog Green/ Silver |
| Ram | aluminium, SCULTURA ENDURANCE LITE I |
| Framgaffel | carbon, SCULTURA ENDURANCE CF3 DISC |
| Broms, fram | Hydraulic disc, Shimano 105 |
| Broms, bak | Hydraulic disc, Shimano 105 |
| Kedja | Shimano CN-M6100-12 |
| Vevparti | 50-34T, R7100, Shimano 105 |
| Framväxel | Shimano 105 |
| Bakväxel | RD-U6000GS, Shimano CUES |
| Pedal | No |
| Styre | 420mm, aluminium, MERIDA EXPERT SLII |
| Styrstam | 420mm, aluminium, MERIDA EXPERT SLII |
| Framnav | 100x12 mm, 28H, Centerlock, Joytech D981SB |
| Baknav | 12x142 mm, 28H, Centerlock, Joytech D872SB |
| Fälgar | 23 IWR, 24 HRI, aluminium, MERIDA COMP SLII, Tubeless ready (tape&valves not incl) |
| Sadel | 25% recycled material, MERIDA COMP SL, V-mount |
| Sadelstolpe | 0 mm setback, 27.2 mm, aluminium, MERIDA COMP CC |
| Växelreglage | Shimano CUES disc |
| Däck, fram | 700x32C, fold, Maxxis Detonator |
| Däck, bak | 700x32C, fold, Maxxis Detonator |
Recensioner
Förmåncykel
Kommer snart
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Merida
Scultura Endurance 400
Tillgänglighet
Externt lager
Finns i externt lager (Leverans 5-10 dagar)
Butik
Välj variant för att se butikslager
Din sittposition på cykeln påverkas av kroppslängd, körstil och typ av cykel, och rekommendationerna nedan är högst generella. Om du inte har tidigare erfarenhet av att välja storlek rekommenderar vi att du rådgör med oss eller besöker en butik och provcyklar innan beställning. Allt för att du ska få den bästa cykelupplevelsen!
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service