Beskrivning
Centurion Image E är en toppmodern elcykel med noggrant utvalda komponenter som med säkerhet kommer att göra din dagliga pendling eller fritidsturer till ett sant nöje. Den underhållsfria remdriften, som ersätter den traditionella kedjan, samt steglösa växlar, är bara några av de element som gör Image E till en framtidssäker elcykel som erbjuder massor av körglädje.
Downtube batteri – finns i 1 storlek:
· 500 WH/13,9 AH – Upp till 130 km. (standard)
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 48cm, 53cm |
| Märke | Centurion |
Övrigt | |
| Färg | Matt Silvergrå |
| Display | Yamaha LCD Display A |
| Broms, fram | Hydraulisk skivbroms |
| Broms, bak | Hydraulisk skivbroms |
| Kedja | Gates CDN-rem 118T |
| Däck, fram | 10, 5x2, Panaracer GravelKing SK+ 27 |
| Däck, bak | 10, 5x2, Panaracer GravelKing SK+ 27 |
| Motor | Yamaha PW-ST 70Nm centermotor |
| Batteri | Yamaha underrörsbatteri 36V/500WH |
Recensioner
Centurion
Centurion Image E Unisex remdrift exkl. batteri
Inte tillgänglig i butik Slut i lager
Tillfälligt slut i lager, vi vet inte när denna vara är i lager igen.
Betala senare med Klarna.
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service