Vår tolkning av den ultimata allround-gravelcykeln. Ta dig vart som helst, packa med allt du behöver och fortsätt sedan framåt.
Beskrivning
- Lättvikts fullkolfiberram med Kingpin-bakdämpning, Proportional Response-konstruktion anpassad efter ramstorlek och StashPort-lagring i underröret
- Slitstark, pålitlig och bred växling med 1×11-delad drivlina från Shimanos nya CUES U6000-grupp
- Kraftfull och kontrollerbar bromsning med Shimanos CUES hydrauliska skivbromsar
- Slitstarka och pålitliga WTB ST i25-fälgar, med Shimano-nav och WTB Riddler 42c slanglösa gravel-däck
- Cannondale 3 flared styren erbjuder bekväma, gravelvänliga handpositioner
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 47, 51, 54, 56, 58, 61 |
| Modell | Topstone Carbon 4 CUES 1x |
Övrigt | |
| Varumärke | Cannondale |
| Färg | Platinum |
| Ram | 12x142mm thru-axle, 27.2 dropper post ready, BSA 68mm threaded BB, downtube Stashport, flat mount disc, internal cable routing, Kingpin suspension system, multiple gear/bottle mounts, Proportional Response construction, removable fender bridge, Topstone Carbon, UDH |
| Fälgar | WTB ST i25 TCS, 28h, tubeless ready |
| Ekrar | Rostfria ekrar, 14 gauge (14 g) |
| Pedaler | Ingår ej |
| Vevlager | Shimano BSA 68 |
| Bakdrev | Shimano CUES LG400, 11–50, 11-delad kassett |
| Bakväxel | 11-speed, Shadow RD+, Shimano CUES U6000 |
| Styre | 16 deg flare drop, Butted 6061 alloy, Cannondale 3 |
| Styrstam | 31.8, 6061 Alloy, 7°, Cannondale 3 |
| Bromsar | Shimano CUES RS405 hydrauliska skivbromsar, 160/160 mm RT30-rotorer |
| Sadelstolpe | 27.2x350mm, 6061 Alloy, Cannondale 3 |
| Framgaffel | 1-1/8" to 1.5" steerer, 12x100 thru-axle, 55mm OutFront offset, fender mounts, flat mount disc, internal routing, Topstone Carbon, triple bottle/gear mounts |
| Framnav | 12x100mm, Centerlock, Shimano TC500, Thru-Axle |
| Baknav | 12x142mm, Centerlock, HG, Shimano TC500, Thru-Axle |
| Däck | WTB Riddler TCS Light, 700x45c, tubeless ready |
| Vevparti | 40T, Shimano CUES 6030 |
| Kedja | 11-speed, LinkGlide, Shimano LG500 |
| Framväxel | Ingår ej |
| Växelreglage | 11-speed, Shimano CUES U6030 |
| Handtag | Cannondale KnurlCork, 2.7mm |
| Antal växlar | 1x11 |
| Styrlager | Acros IS52/40 ICR |
| Sadel | Selle Royal SRX Open, 148mm |
| Kassett | 11-50, 11-speed, Shimano Cues LG400 |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale Topstone Carbon 4 CUES 1x
Tillgänglighet
Externt lager
Finns i externt lager (Leverans 5-10 dagar)
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service