Beskrivning
Oavsett vem du är eller hur du cyklar inspirerar SuperSix EVO de mest tävlingsinriktade cyklisterna att köra snabbare – överallt.
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 44, 48, 50, 52, 54, 56, 58, 61 |
| Modell | SuperSix EVO 4 |
Övrigt | |
| Varumärke | Cannondale |
| Färg | Cactus Green, Raw |
| Framgaffel | 1-1/8" to 1-1/4" Delta steerer, 12x100mm thru-axle, 45mm offset (56-61cm), 55mm offset (44-54cm), flat mount disc, Gen 5, integrated crown race, internal routing, SuperSix EVO Carbon |
| Broms, fram | 160/160mm PaceLine Rotors, SRAM Rival AXS hydraulic disc |
| Broms, bak | 160/160mm PaceLine Rotors, SRAM Rival AXS hydraulic disc |
| Kedja | 12-speed, SRAM Rival |
| Vevparti | 170mm (52-56cm), 172.5 (58-61cm), 48/35: 165mm (44-50cm), SRAM Rival AXS |
| Framväxel | SRAM Rival AXS |
| Bakväxel | 12-speed, SRAM Rival AXS |
| Antal växlar | 2x12 |
| Pedal | Inte inkluderad |
| Styre | 400mm (58-61), Vision Trimax Carbon Aero: 380mm (44-56) |
| Styrstam | -6°: 80mm (44cm), 100mm (54-56cm), 110mm (58-61cm), 31.8, 90mm (48-52cm), Alloy, Cannondale C1 Conceal |
| Fälgar | 22mm inner width, 24h, 45mm depth, carbon, DT Swiss ERC LOG 45, tubeless ready |
| Sadel | 140mm, Fizik Vento Antares R7 |
| Sadelstolpe | 0mm offset (44-54cm), 15mm offset (56-61cm), 365mm, Cannondale C1 Aero 40 Carbon V2 |
| Däck, fram | 700x28C, Schwalbe One TLR, tubeless ready (note: some bikes may ship with 30c tires due to regional availability) |
| Däck, bak | 700x28C, Schwalbe One TLR, tubeless ready (note: some bikes may ship with 30c tires due to regional availability) |
Recensioner
Cannondale
Cannondale SuperSix EVO 4
Inte tillgänglig i butik I lager online
Betala senare med Klarna.
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service