Beskrivning
Trail Tamer är en lätt och lätthanterlig barncykel som gör stigkörning både enklare och roligare. De stora, breda däcken ger riktigt bra grepp och en mjukare känsla över ojämnheter, samtidigt som cykeln förblir smidig att manövrera – perfekt när man vill bygga upp teknik och självförtroende i terrängen.
Passar för
Att utveckla färdigheter för offroad- och stigcykling
Barn som är ca 124–137 cm (4’1″–4’6″)
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | OS |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 24 U Kids Trail Plus |
Övrigt | |
| Höjdpunkt | 6" plus-däck – sväljer stötar, ökar stabiliteten och biter i underlaget för säkrare cykling på stig och grus. |
| Färg | Fire Orange |
| Ram | IS disc mount, rack/fender mounts, SmartForm C3 Alloy |
| Framgaffel | 1-1/8" steerer, IS disc mount, SmartForm C3 Alloy |
| Kedja | 8-speed, KMC Z8.1 |
| Bakväxel | microSHIFT M21S |
| Styre | 25.4mm, 580mm, Lightweight Alloy |
| Fälgar | 24", 28h, Cannondale, lightweight alloy |
| Sadel | Cannondale Kid's Comfort |
| Sadelstolpe | 25.4mm, Alloy, clamp-less, One-piece |
| Växelreglage | 8-speed trigger shifter, microSHIFT |
| Däck, fram | 24x2.6", Kenda Slant Six |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale Kids Trail Plus 24
I lager
Tillgänglighet
Externt lager
Finns i externt lager (Leverans 5-10 dagar)
Antal i lager (online): 1
Butik
Finns i lager i butik (Leverans 2-3 dagar)
Antal i butik: 1
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service