Med en kraftfull elcykelmotor och funktioner för komfort, hållbarhet och praktisk användning är alla vägar dina med Synapse Neo Allroad.
Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | SM, MD, LG |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 700 U Synapse Neo AllRoad 1 |
Övrigt | |
| Varumärke | Cannondale |
| Antal växlar | 1x12 |
| Färg | Mantis Gray |
| Ram | 12mm thru-axle, 148mm dropout spacing, flat mount disc, integrated cable routing, internal downtube battery, removable kickstand mount (40mm Pletscher-style), SAVE, Synapse Neo Carbon |
| Fälgar | Cannondale GXD10, alloy double-wall rim, 28h |
| Ekrar | Stainless Steel, 14g |
| Pedaler | Ingår ej |
| Vevlager | - |
| Bakdrev | SRAM XG-1271 XPLR, 10-44, 12-speed |
| Bakväxel | SRAM Force AXS XPLR |
| Styre | 20 deg flare drop, Butted 6061 alloy |
| Styrstam | Cannondale C1 Conceal, Alloy, 31.8, -6° |
| Bromsar | SRAM Force AXS, 160/160mm CenterLine X rotors |
| Sadelstolpe | 27.2x350mm (XS-S), 400mm (M-XL), Cannondale 2, UD Carbon |
| Framgaffel | Synapse Neo Carbon, 1-1/8"–1-1/2" Delta styrtub, flat mount skivbromsfäste, intern vajerdragning, 12x110 mm genomgående axel |
| Framnav | Formula med tätade industrilager, 12x110 mm genomgående axel |
| Baknav | Formula med tätade industrilager, 12x148 mm genomgående axel |
| Däck | Vittoria Terreno Dry, 700x40c, tubeless ready |
| Vevparti | FSA Bosch E-Bike, SRAM Direct Mount, 38T |
| Kedja | 12-speed, Sram NX Eagle |
| Framväxel | - |
| Växelreglage | 12-speed, SRAM Force eTap AXS HRD |
| Handtag | Fabric Knurl tape, 3mm |
| Styrlager | Integrerat styrlager, 1-1/8"–1-1/2" |
| Sadel | 150mm width, Fizik Terra Argo X5, S-alloy rails |
| Laddare | Bosch 2A |
| Extra | Tubeless-ventiler, SRAM AXS-laddare |
| Kassett | - |
| Elcykeldisplay | Bosch Kiox 300 |
| Batteri | Bosch Compact Powertube 400Wh |
| Motor | Bosch Performance Line SX, 25 km/h |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale Synapse Neo AllRoad 1
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service