Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 44, 48, 51, 54, 56, 58, 61 |
| Modell | 700 U Synapse Crb 1 |
Övrigt | |
| Höjdpunkter | Lätt |
| Färg | Tungsten Blue |
| Ram | 12x142 thru-axle, BSA 68mm threaded BB, downtube Stashport, fender mounts, flat mount disc, integrated cable routing, integrated seat binder, Proportional Response construction, SmartSense Gen 2.0 equipped, Synapse Hi-MOD Carbon, UDH |
| Framgaffel | 1-1/8" to 1-1/5" Delta steerer, 12x100mm thru-axle, 55mm offset, fender mounts, flat mount disc, integrated crown race, internal routing, Synapse Hi-MOD Carbon |
| Broms, fram | 160/160mm Centerline XR centerlock rotors, SRAM Force AXS hydraulic disc |
| Broms, bak | 160/160mm Centerline XR centerlock rotors, SRAM Force AXS hydraulic disc |
| Kedja | 12-speed, Shimano Ultegra |
| Framväxel | Shimano Ultegra Di2 R8150 |
| Bakväxel | Shimano Ultegra Di2 R8150 |
| Styre | FSA SL-K Compact Carbon |
| Framnav | 12x100mm centerlock, DT Swiss 350 |
| Baknav | 12x142mm centerlock, DT Swiss 350 |
| Fälgar | 24h, Reserve 42|49 Turbulent Landsväg, tubeless ready |
| Sadel | 140mm, Fizik Vento Argo R5 |
| Sadelstolpe | 0mm offset (44-48cm), 20mm offset (51-61cm), Cannondale C1 Landsväg 27 Carbon, SmartSense compatible |
| Växelreglage | 12-speed, Shimano Ultegra Di2 R8170, wireless |
| Däck, fram | 700x32C, tubeless ready, Vittoria Corsa PRO Control |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale 700 U Synapse Crb 1
Tillgänglighet
Externt lager
Finns i externt lager (Leverans 5-10 dagar)
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service