Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | 44, 48, 51, 54, 56, 58 |
| Modell | 700 M CAAD Optimo 2 |
Övrigt | |
| Färg | Black Pearl |
| Ram | 130x10mm QR, fender mounts, SAVE, SmartForm C2 Alloy, tapered headtube |
| Framgaffel | 1-1/8" to 1-1/4" steerer, 100x9mm QR, CAAD Optimo Full Carbon, fender mounts |
| Kedja | 10-speed, KMC X10EL |
| Framväxel | 31.8mm clamp, Shimano Claris |
| Styre | 6061 Alloy, Compact |
| Framnav | Formula RB-30 |
| Baknav | Formula RB-31 |
| Fälgar | 24h front, 28h rear, RS 3.0 |
| Sadel | Cannondale Stage CX |
| Sadelstolpe | 27.2x350mm, 6061 Alloy, Cannondale 4 |
| Växelreglage | 10-speed, Shimano Tiagra |
| Däck, fram | 700x25c, Vittoria Zaffiro |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale 700 M CAAD Optimo 2
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service