Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | SM, MD, LG, XL |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 297 U Moterra Neo Crb SL 2 |
Övrigt | |
| Färg | Smoke Black, Tiger Eye |
| Ram | 148x12mm Maxle thru-axle, 150mm travel, 200mm native post mount brake, 29” FlipChip, 55mm Kedjaline, angle adjust headset, direct mount internal battery, engineered plastic skid plate, FlexPivot Kedjastay, internal cable routing, Moterra SL Carbon, Proportional Response Tuned Suspension, UDH hanger |
| Kedja | 12-speed, Shimano Deore 6100 |
| Bakväxel | Shimano XT |
| Styre | 25mm rise, 5° rise, 6061 Alloy, 8° sweep, 800mm, Cannondale 3 riser |
| Fälgar | 30mm inner width, TCS tubeless ready, WTB KOM Tough i30 |
| Sadel | 145mm, Fizik Terra Ridon X5, S-Alloy Mobius rail 7x7mm, Wingflex |
| Sadelstolpe | 150mm (S), 170mm (M-XL), 31.6, Cannondale DownLow Dropper, internal routing |
| Växelreglage | 12-speed, Shimano Deore M6100 |
| Däck, fram | (F) Maxxis DHF, 27.5x2.4", 29x2.5 ", 2C, EXO, tubeless ready, tubeless ready / (R) Maxxis Dissector |
| Laddare | Custom 4A |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale Moterra SL 2
Tillgänglighet
Externt lager
Finns i externt lager (Leverans 5-10 dagar)
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service