Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | SM, MD, LG, XL |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 297 U Moterra Crb SL 2 |
Övrigt | |
| Färg | Smoke Black, Tiger Eye |
| Ram | 148x12mm Maxle thru-axle, 150mm travel, 200mm native post mount brake, 29” FlipChip, 55mm Kedjaline, angle adjust headset, direct mount internal battery, engineered plastic skid plate, FlexPivot Kedjastay, internal cable routing, Moterra SL Carbon, Proportional Response Tuned Suspension, UDH hanger |
| Kedja | 12-speed, Shimano XT |
| Bakväxel | Shimano XT |
| Styre | 25mm rise, 5° rise, 6061 Alloy, 8° sweep, 800mm, Cannondale 3 riser |
| Framnav | 15x110mm, Formula DC-71132h |
| Baknav | 12x148mm, 32H, DT Swiss 370 Hybrid |
| Fälgar | 32h, Stans Arch MK4, tubeless ready |
| Sadel | Fizik Terra Aidon X5, Mobius S alloy rail |
| Sadelstolpe | 150mm (S), 170mm (M-XL), 31.6, Cannondale DownLow Dropper, internal routing |
| Växelreglage | 12-speed, Shimano XT |
| Däck, fram | (F) Maxxis DHF, 27.5x2.4", 29x2.5", 3C, EXO+, tubeless ready, tubeless ready / (R) Maxxis Dissector |
| Laddare | Custom 4A |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale 297 U Moterra Crb SL 2
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service