Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | SM, MD, LG, XL |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 29 U Scalpel Crb 2 Lefty |
Övrigt | |
| Färg | Phoenix Yellow, Smoke Black |
| Ram | 1.5" headtube with 1-1/8" upper reducer/internal cable guide, 120mm travel, 148x12mm thru axle, 55mm Kedjaline, 73mm BSA, FlexPivot Kedjastay, full internal cable routing, lightweight carbon construction, post-mount disc – 160mm native, Proportional Response Suspension and Geometry, Scalpel, UDH |
| Framgaffel | 50mm offset, Chamber Damper, Lefty Ocho Alloy 120, OppO Spring System, tapered steerer, TwistLoc Ultimate remote dual lockout |
| Kedja | 12-speed, Shimano XT |
| Styre | 31.8mm, 760mm, 9° back, Cannondale 1 Flat, carbon |
| Fälgar | 30mm inner width, carbon, DT Swiss XRC 1900 Spline, hookless, TSS tubeless ready |
| Sadel | Prologo Dimension NDR, Tirox rails |
| Sadelstolpe | 125mm (S), 150mm (M-XL), 31.6, Fox Transfer SL Performance Elite |
| Växelreglage | 12-speed, Shimano XT Di2 |
| Däck, fram | 29x2.4", Schwalbe XC RS Pro, Speed Compound, tubeless ready |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale 29 U Scalpel Crb 2 Lefty
Tillgänglighet
Externt lager
Finns i externt lager (Leverans 5-10 dagar)
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service