Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | SM, MD, LG, XL |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 29 U Moterra 1 EQ |
Övrigt | |
| Färg | Tungsten Blue |
| Ram | 1.5” – 1.8” tapered headtube, 130mm travel, 148x12mm thru-axle, 200mm native post mount brake, 29" wheels, 40mm two-bolt kickstand compatible, 55mm Kedjaline, alloy skid plate, integrated Moterra rear rack, internal cable routing, Moterra, Proportional Response Tuned Suspension, removable downtube battery, SmartForm C1 Alloy, UDH |
| Kedja | 11-speed, LinkGlide, Shimano LG500 |
| Bakväxel | LinkGlide, Shimano CUES U6000 |
| Styre | 25mm rise, 4° rise, 6061 Alloy, 8° sweep, 800mm, Cannondale 3 riser |
| Fälgar | 30mm inner width, 32h, tubeless ready, WTB ST i30 TCS |
| Sadel | WTB Silverado Medium |
| Sadelstolpe | 150mm (S), 170mm (M), 200mm (L), 230mm (XL), 34.9, Cannondale DownLow Dropper, internal routing |
| Växelreglage | 11-speed, LinkGlide, Shimano CUES U6000 |
| Däck, fram | 29x2.35", Addix compound, Black Reflex, Schwalbe Johnny Watts Performance, tubeless ready |
| Laddare | Bosch 4A |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale 29 U Moterra 1 EQ
Tillgänglighet
Externt lager
Finns i externt lager (Leverans 5-10 dagar)
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service