Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | SM, MD, LG, XL |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 29 U Jekyll 2 |
Övrigt | |
| Färg | Deep Teal |
| Ram | 165mm travel, Ai Offset, BSA 73, carbon, Guidler idler pulley/Kedjaguide, ISCG05, Proportional Response Tuned, tapered head tube |
| Framgaffel | 15x110mm thru-axle, 170mm, 44mm offset, RockShox Zeb Select, tapered steerer |
| Kedja | 12-speed, Shimano Deore 6100 |
| Styre | 30mm rise, 6° rise, 6061 Alloy, 780mm, 8° sweep, Cannondale 3 riser |
| Fälgar | 32h, tubeless ready, WTB STX i30 TCS |
| Sadel | Cannondale Stage 2 |
| Sadelstolpe | 130mm (S), 150mm (M-XL), 31.6, internal routing, TranzX dropper |
| Växelreglage | 12-speed, Shimano Deore M6100 |
| Däck, fram | (F) Maxxis Assegai, (R) Maxxis Minion DHR II, 29x2.4", 29x2.5", Dual compound, EXO+, EXO+ puncture protection, tubeless ready |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale 29 U Jekyll 2
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service