Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | SM, MD.LG, XL |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 29 U Habit HT 3 |
Övrigt | |
| Färg | Black Pearl |
| Ram | 12mm thru axle, 55mm Kedjaline, Boost 148, BSA 73, dropper post compatible, Habit HT, post mount disc, SmartForm C2 Alloy, StraightShot internal cable routing, tapered headtube, UDH hanger. |
| Framgaffel | 130mm travel, 15mm thru axle, SR Suntour XCR LO Boost 29, tapered alloy steerer |
| Kedja | 10-speed, KMC X10 |
| Bakväxel | microSHIFT Advent X |
| Styre | 15mm rise, 4° rise, 6061 Alloy, 780mm, 8° sweep, Cannondale 3 riser |
| Fälgar | 32h, tubeless ready, WTB STX i25 TCS |
| Sadel | Cannondale Ergo XC |
| Sadelstolpe | 100mm (S), 120mm (M), 130mm (L-XL), 31.6, internal routing, TranzX dropper |
| Växelreglage | 10-speed, microSHIFT Advent X |
| Däck, fram | (F) WTB Breakout, 29x2.25" Comp, 29x2.3", Comp / (R) WTB Trail Boss |
Recensioner
Cannondale
Cannondale 29 U Habit HT 3
Inte tillgänglig i butik Slut i lager
Tillfälligt slut i lager, vi vet inte när denna vara är i lager igen.
Betala senare med Klarna.
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service