Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | XS, SM, MD.LG, XL |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 27.5/29 U Trail 2 |
Övrigt | |
| Färg | Black, Ion Blue (F), Metallic Red |
| Ram | 1-1/8" headtube, 142x12mm, 27.5" wheels (XS, BSA-73, dropper post compatible, KickFlip hidden 18mm 2-bolt kickstand mount, L, post mount disc, S) / 29" wheels (M, SAVE, SmartForm C3 Alloy, StraightShot internal cable routing, Trail, XL) |
| Framgaffel | 100mm, 42mm offset (27.5") 46mm offset (29"), Coil, SR Suntour XCM |
| Kedja | 9-speed, KMC X9 |
| Bakväxel | Shimano CUES U4000 |
| Styre | 25mm rise, 6° rise, 6061 Alloy, 720mm, 8° sweep, Cannondale Riser |
| Framnav | 15x100mm, Formula DC-51 |
| Baknav | 12x142mm, Formula DC-1422 |
| Fälgar | 32h, WTB SX19 |
| Sadel | Cannondale Trail |
| Sadelstolpe | 31.6, 6061 Alloy, Cannondale 4 |
| Växelreglage | 9-speed, Shimano CUES U4000 |
| Däck, fram | 27.5x2.25" (XS, L, S) / 29x2.25" (M, WTB Ranger, XL) |
Recensioner
Cannondale
Cannondale 27.5/29 U Trail 2
Inte tillgänglig i butik Slut i lager
Tillfälligt slut i lager, vi vet inte när denna vara är i lager igen.
Betala senare med Klarna.
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service