Inuti denna sportiga pendlarcykel finns det vilda och robusta hjärtat hos en upptäckare. Med lång räckvidd, slitstarka komponenter och greppvänliga däck för blandat underlag är helt nya Tesoro Neo X byggd för att ta dig dit du behöver hela veckan och bort från allt på helgen.
Beskrivning
Cykeln har en SmartForm C2 aluminiumram och en dämpande framgaffel med 63 mm fjädringsväg som jämnar ut ojämnheter i underlaget. Den är utrustad med Shimano CUES 9-delad växling och hydrauliska skivbromsar. Bosch Smart System med Active Line Plus-motor, 500 Wh batteri och en räckvidd på upp till 113 km ger pålitlig assistans för både pendling och längre turer.
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | SM, MD, LG |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 27.5/29 U Tesoro Neo X 3 STH |
Övrigt | |
| Färg | Mercury |
| Ram | 135mm QR hub spacing, integrated front running light, internal cable routing, IS disc mount, motor protection, removable 625Wh downtube battery, SmartForm C2 Alloy, Step-Thru, tapered headtube |
| Bakväxel | Shimano CUES 4020 |
| Pedaler | Cannondale Fitness |
| Styre | 15mm rise, 4° rise, 6061 Alloy, 740mm, 8° sweep, Cannondale 3 riser |
| Fälgar | 25mm internal width, 32 hole, Alloy, disc-specific, double wall |
| Sadel | Selle Royal Vivo Active |
| Sadelstolpe | 31.6, 6061 Alloy, Cannondale 3 |
| Växelreglage | 9-speed, Shimano CUES 4000 |
| Däck, fram | 27.5x2.20" 55-584 (SM), 29x2.20" 55-622 (MD-LG), Continental Race King |
| Laddare | Bosch 2A |
| Varumärke | Cannondale |
| Antal växlar | 1x9 |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale 27.5/29 U Tesoro Neo X 3 STH
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service