Beskrivning
Cannondale 27.5/29 U Tesoro Neo X 2 STH är en mångsidig och välutrustad elhybrid som kombinerar kraftfull elassistans med komfort och funktionalitet – perfekt för både vardagscykling, helgäventyr och längre utflykter.
En dämpad framgaffel absorberar ojämnheter i marken och gör cyklingen mjukare både på grusväg och asfalt, medan hydrauliska skivbromsar ger säker och kraftfull bromsning i alla väder.
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | LG |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 27.5/29 U Tesoro Neo X 2 STH |
Övrigt | |
| Färg | Mantis |
| Ram | 135mm QR hub spacing, integrated front running light, internal cable routing, IS disc mount, motor protection, removable 625Wh downtube battery, SmartForm C2 Alloy, Step-Thru, tapered headtube |
| Kedja | KMC E500 |
| Bakväxel | 10-speed, Shimano CUES U6000 |
| Pedaler | Cannondale Fitness |
| Styre | 15mm rise, 4° rise, 6061 Alloy, 740mm, 8° sweep, Cannondale 3 riser |
| Fälgar | 25mm internal width, 32 hole, Alloy, disc-specific, double wall |
| Sadel | Fizik Essenza Moderate |
| Sadelstolpe | 31.6, 6061 Alloy, Cannondale 3 |
| Växelreglage | 10-speed, Shimano CUES U6000, trigger style |
| Däck, fram | 27.5x2.20" 55-584 (SM), 29x2.20" 55-622 (MD-LG), Continental Race King |
| Laddare | Bosch 4A |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale 27.5/29 U Tesoro Neo X 2 STH
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service