Beskrivning
Cannondale 27.5/29 U Tesoro Neo X 1 STH är en premiumelcykel i Tesoro-serien från Cannondale som kombinerar kraft, komfort och funktionalitet för både vardagspendling och längre äventyr på varierat underlag.
Tesoro Neo X 1 STH är byggd för att vara lika hemma på stadens gator som på slingrande grusvägar. Den sportiga geometri kombinerat med ett pålitligt Bosch-system och robust komponentnivå gör cykeln till ett utmärkt val för dig som vill ha både kraft, komfort och funktionalitet i ett – perfekt för pendling, touring och helgäventyr på cykel.
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | SM, MD, LG |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 27.5/29 U Tesoro Neo X 1 STH |
Övrigt | |
| Färg | Lavender |
| Ram | 135mm QR hub spacing, integrated front running light, internal cable routing, IS disc mount, motor protection, removable 750Wh downtube battery, SmartForm C1 Alloy, Step-Thru, tapered headtube |
| Kedja | KMC E500 |
| Bakväxel | Shimano CUES 10-speed |
| Pedaler | Cannondale Fitness |
| Styre | Cannondale Trekking |
| Fälgar | 32h, tubeless ready, WTB STX i30 TCS |
| Sadel | Selle Royal Lookin |
| Sadelstolpe | 300mm (SM), 31.6, 350mm (MD), 400mm (LG), Parallelogram Suspension Seatpost |
| Växelreglage | 10-speed, Shimano CUES U6000, trigger style |
| Däck, fram | L) / 27.5x2.1" 53-584 (S), Maxxis Pace 29x2.1" 53-622 (M |
| Laddare | Bosch 4A |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale 27.5/29 U Tesoro Neo X 1 STH
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service