Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | SM, MD, LG, XL |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 27.5/29 U Tesoro 1 LSTH |
Övrigt | |
| Färg | Black, Orange Slice |
| Ram | 135mm QR hub spacing, integrated RackLock rack and fender - RackTime SnapIt 2.0 and child seat compatible, internal cable routing, low step-thru, motor protection, post mount disc brake, removable 800Wh downtube battery, SmartForm C1 Alloy, tapered headtube, Tesoro Neo X |
| Kedja | KMC E500 |
| Bakväxel | Shimano CUES U6000 |
| Pedaler | Cannondale Urban Platform |
| Styre | 0° rise, 25mm rise, 35° sweep, 6061 Alloy, 680mm, Cannondale Urban Ergo Bar |
| Framnav | 15x110mm thru-axle, Shimano TC500 |
| Baknav | 135x9mm, QR, Shimano HB-TX505 |
| Fälgar | 25mm internal width, 32 hole, Alloy, disc-specific, double wall |
| Sadel | Selle Royal Essenza |
| Sadelstolpe | 27mm travel, 300mm (SM), 31.6, 350mm (MD), 400mm (LG, Parallelogram Suspension Seatpost, XL) |
| Växelreglage | 10-speed, Shimano CUES U6000, trigger style |
| Däck, fram | 29x2.35" 60-622 (LG, MD), Schwalbe Johnny Watts LR 27.5x2.35" 60-584 (SM, XL) |
| Laddare | Bosch 4A |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale 27.5/29 U Tesoro 1 LSTH
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service