Beskrivning
Mavaro 4 är elcykeln som gör stadskörning enkel och skön – snabb i ärenden, smidig i pendling och bekväm på längre utflykter. Den lätta SmartForm C2-ramen kombineras med Bosch Active Line Plus (Smart System) och 500 Wh PowerTube för mjuk kraft och bra räckvidd. Tyst och ren Gates remdrift ihop med Shimano Nexus 5 navväxel ger bekymmersfri vardag, medan 63 mm dämpad gaffel, fulla skärmar, starka lampor och kraftigt bakställ gör den redo året runt.
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | SM, MD, LG, XL |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 27.5/29 U Mavaro Neo 4 |
Övrigt | |
| Färg | Olive Green |
| Ram | 135mm QR hub spacing, integrated headtube reflector, internal cable routing, IS disc mount, motor protection, removable 625Wh downtube battery, SmartForm C2 Alloy, tapered headtube |
| Kedja | Gates CDX Carbon Belt |
| Bakväxel | internal gear hub, Shimano Nexus 5 |
| Pedaler | Cannondale Fitness |
| Styre | 680mm, Cannondale E-Series Alloy, ergo backsweep |
| Fälgar | 25mm internal width, 32 hole, Alloy, disc-specific, double wall |
| Sadel | Fizik Essenza Moderate M |
| Sadelstolpe | 31.6, 6061 Alloy, Cannondale 3 |
| Växelreglage | Shimano Nexus 5-speed, twist style |
| Däck, fram | 29x2.20" 55-622 (MD-XL), Continental eContact Plus w/ reflective sidewalls 27.5x2.20" 55-584 (SM) |
| Laddare | Bosch 2A |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale Mavaro Neo 4
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service