En mountainbike byggd för att ta din körning till nästa nivå och väcka din passion för stigarna. Designad för bergen och redo för allt.
Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | XS, SM, MD, LG, XL |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 27.5/29 M Trail 7 |
Övrigt | |
| Varumärke | Cannondale |
| Antal växlar | 2x9 |
| Färg | Rally Red |
| Ram | 1-1/8" headtube, BSA-73, dropper post compatible, post mount disc, SAVE, SmartForm C3 Alloy, StraightShot internal cable routing |
| Fälgar | WTB SX19, 32h |
| Ekrar | Stainless Steel, 14g |
| Pedaler | Cannondale Platform |
| Vevlager | Kapslade patronlager, fyrkantsinfästning |
| Bakdrev | Sunrace, 11-34, 9-speed |
| Bakväxel | microSHIFT M46L |
| Styre | 25mm rise, 31.8mm, 6061 Alloy Riser, 700mm |
| Styrstam | 6061 Alloy, 31.8, 8° |
| Bromsar | Tektro M275 hydrauliska skivbromsar, 160/160 mm bromsskivor |
| Sadelstolpe | 31.6x350mm (XS - SM), 400mm (MD-XL), 6061 Alloy, Cannondale 3 |
| Framgaffel | 100mm, 42mm offset (27.5") 46mm offset (29"), Coil, SR Suntour XCT DS |
| Framnav | Shimano HBTX 505 |
| Baknav | Shimano FH-TX505 |
| Däck | Schwalbe Rocket Rick, 29x2,25" (27,5x2,25" – XS, S), K-Guard |
| Vevparti | Prowheel, 36/22 |
| Kedja | 9-speed, KMC Z9 |
| Framväxel | microSHIFT Dual Pull Compact, bandfäste |
| Växelreglage | 9-speed, microSHIFT |
| Handtag | Cannondale Dual-Density |
| Styrlager | Semi-integrerat, 1-1/8" |
| Sadel | Cannondale Stage 3 |
| Kassett | - |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale 27.5/29 M Trail 7
Tillgänglighet
Externt lager
Finns i externt lager (Leverans 5-10 dagar)
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service