Beskrivning
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | XS, SM, MD, LG |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 27.5/29 F Trail 5 |
Övrigt | |
| Färg | Black Pearl |
| Ram | 1-1/8" headtube, BSA-73, dropper post compatible, post mount disc, SAVE, SmartForm C3 Alloy, StraightShot internal cable routing |
| Framgaffel | 100mm, 42mm offset (27.5"), 46mm offset (29"), Coil, Remote lockout, SR Suntour XCR32 RL |
| Kedja | 10-speed, KMC X10 |
| Bakväxel | Shimano Deore M4100 |
| Styre | 25mm rise, 6° rise, 6061 Alloy, 720mm, 8° sweep, Cannondale Riser |
| Framnav | Shimano HBTX 505 |
| Baknav | Shimano FH-TX505 |
| Fälgar | 32h, WTB SX19 |
| Sadel | Cannondale Stage 2 Women's |
| Sadelstolpe | 31.6x350mm (XS - SM), 400mm (MD-LG), 6061 Alloy, Cannondale 3 |
| Växelreglage | 10-speed, Shimano Deore M4100 |
| Däck, fram | 29x2.25" (27.5x2.25" - XS, K-Guard, Schwalbe Rocket Rick, SM) |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale 27.5/29 F Trail 5
7 999 kr exkl. moms

Betala senare med Klarna.
Slut i lager för tillfället. Vill du bli meddelad när den finns igen? Kontakta oss
Tillgänglighet
Externt lager
Slut i lager
Butik
Välj variant för att se butikslager
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service