Beskrivning
Cargowagen Neo 2 är den kompakta el-lastcykeln som bär stort men tar liten plats. Med låg step-thru-ram, 20” hjul och låg tyngdpunkt är den superstabil och lätt att manövrera – perfekt för att skjutsa barn och packning i stan.
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | One Size |
| Märke | Cannondale |
| Modell | 20 U Cargowagen Neo 2 |
Övrigt | |
| Färg | Grey |
| Ram | center console storage, disc brake, dual battery ready, integrated headtube rack mounts, integrated rear cargo rack (80kg), internal cable routing, SmartForm C2 Alloy step-thru frame, tapered headtube |
| Kedja | KMC EGlide |
| Bakväxel | 10-speed, Shimano Deore 5130 |
| Pedaler | Cannondale Urban |
| Styre | 15° back, 31.8mm, 6061 Alloy, 740mm, Cannondale Cruise Control Hi-Rise |
| Fälgar | 35mm internal width, 36 hole, Alloy, disc-specific, double wall, Heavy Duty |
| Sadel | Cannondale Comfort |
| Sadelstolpe | 31.6, 70mm drop, TranzX Suspension dropper post |
| Växelreglage | 10-speed, Shimano Deore |
| Däck, fram | (F) 20x2.6" (65-406), (R) 20x2.15" (55-406), Schwalbe Pick-Up |
| Laddare | Bosch 4A |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale 20 U Cargowagen Neo 2
Tillgänglighet
Externt lager
Finns i externt lager (Leverans 5-10 dagar)
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service