Beskrivning
- Total kapacitet på 200 kg gör att du enkelt kan transportera 2 barn och mycket packning
- Bosch Cargo Line-motor ger kraftfull assistans för att flytta vilken last som helst
- 725 Wh-batteri för lång räckvidd
- Enviolo Heavy Duty kontinuerlig växling (CVT) för smidiga växelförändringar när som helst
Specifikationer
Grundläggande information | |
|---|---|
| Storlek | One Size |
| Modell | 20 U Cargowagen Neo 1 |
Övrigt | |
| Varumärke | Cannondale |
| Antal växlar | 1x11 |
| Färg | Midnight Blue |
| Ram | center console storage, disc brake, dual battery ready, integrated headtube rack mounts, integrated rear cargo rack (80kg), internal cable routing, SmartForm C2 Alloy step-thru frame, tapered headtube |
| Fälgar | Heavy Duty, aluminium, dubbelbottnad, 36 ekrar, 35 mm innerbredd, skivbromsanpassad |
| Ekrar | DT Swiss Champion, 13g |
| Pedaler | Cannondale Urban |
| Vevlager | Samox, 52T |
| Bakdrev | Endast 17T singelklinga, ingen traditionell kassett |
| Bakväxel | - |
| Styre | 15° back, 31.8mm, 6061 Alloy, 740mm, Cannondale Cruise Control Hi-Rise |
| Styrstam | Alloy, Adjustable angle, 31.8 |
| Bromsar | Shimano MT420, 4-kolvs hydrauliska skivbromsar, 203/180 mm bromsskivor |
| Sadelstolpe | 31.6, 70mm drop, TranzX Suspension dropper post |
| Framgaffel | SR Suntour Mobie 34 Cargo, BOOST DS, konisk (tapered), 80 mm fjädringsväg |
| Framnav | 15x110mm, cartridge sealed bearings, Centerlock, Shimano HB-TC500-15-B |
| Baknav | Enviolo Heavy-Duty Continuously Variable Transmission internal gear hub |
| Däck | Schwalbe Pick-Up, 20x2.6" (65-406) |
| Vevparti | Samox, 52T |
| Kedja | EPT, KMC E101 |
| Framväxel | - |
| Växelreglage | Enviolo Pro stepless manual twist shifter |
| Handtag | Cannondale Ergo Lock-on |
| Styrlager | Acros Blocklock w/ steering stop, semi-integrated |
| Sadel | Cannondale Comfort |
| Laddare | Bosch 4A |
| Extra | Cannondale heavy-duty mittställ Skärmar / stänkskärmar Högsynlig LED-framlampa Lezyne Super Bright baklampa Fotplattor / running boards ABUS ringlås Schwalbe Air Plus slangar med hög luftretention |
Recensioner
Detaljer
-
Snabb leverans
-
Smidig retur
-
3 års garanti
-
Personlig rådgivning från cykelexperter
-
Testade och noggrant utvalda premiumcyklar
-
Trygg betalning
-
Möjlighet till upphämtning i butik
-
Hållbara och kvalitetskontrollerade produkter
Frakt
Returer
Cannondale
Cannondale Cargowagen Neo 1
Tillgänglighet
Externt lager
Finns i externt lager (Leverans 5-10 dagar)
Butik
Välj variant för att se butikslager
Dags för service?
Kom förbi med din cykel – eller låt oss hämta den!
Vi erbjuder hämtning och leverans varje tisdag och torsdag i nordvästra Skåne. Vi fixar allt från service till nya cyklar – snabbt, smidigt och med ett leende.
Boka Service